Кошик
52 відгуків
+380 (99) 499-98-63
Грозинцы, Україна
Розсадник саджанців Ідеал
Залишити відгук

Вибір підщепи

Вибір підщепи
Алича — найбільш бажаний підщепа для кісточкових порід плодових дерев. Тільки черешня і вишня погано приживаються на ній. Заслужила вона таке визнання потужним зростанням і неподверженностью хвороб. Алича добре приймає щепа і на кореневій шийці, і на стовбурі, і на гілках.

✅ Зливу зростає не так потужно, як алича, але у всьому іншому дуже на неї схожа. Для щеплення також використовуються дикі сливи.

✅ Антипко — вид дикої черемхи, на якій успішно прищеплюються вишня і черешня.

✅ Дика вишня сумісна з вишнями та черешнями, відрізняється від антипки потужністю зростання і «міцним здоров'ям».

✅ Абрикоси і персики є найбільш неблагополучними підщепами для всіх кісточкових. По-перше, до третього-четвертого року вони вже хворі трутовиком, а по-друге, кора дуже груба і тверда навіть у молодої порослі.

✅ Яблуня (як окультурена, так і дика) — лідер по сумісності з яблунею та грушею. Причому має унікальну здатність приймати щепа у будь-який час вегетативного періоду.

Груша (як окультурена, так і дика) приймає виключно грушу. Хоча сама прищеплюється і на яблуню, і на айву. Мені вдалося прищепити яблуню на грушу, але ось вже пройшло 3 роки, а щеплений держак росте «в рік по чайній ложці».

У всіх випадках в якості підщепи краще вибирати дику кореневу поросль, молоде деревце або сіянець. У виняткових випадках можна випробувати здоровий пень від спиляного по непотрібності дерева.

Якщо на городі немає відповідного підщепи, то його можна знайти в лісі. Але в цьому випадку пересаженному деревця потрібно спочатку дати вкорениться і зміцніти на новому місці. І вже через рік-два він зможе стати підщепою.

Якщо гідний щепа знайдений на городі, але зростає не там, де запланована посадка майбутнього дерева, то слід спочатку пересадити його. І, як у випадку з лісовими дичками, після вкорінення можна прищеплювати.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner